Фев 21 2017

Әҙәби нағыш: хикәйәләр, юморескалар, шиғырҙар

Әҙәби нағыш: хикәйәләр, юморескалар, шиғырҙар/ [төҙ. С.Шәрипов, Л. Абдуллина, Д. Шәрәфетдинов; рәс. Ю.И. Юнысова].-Өфө: Китап.2016.-312 б.

2015 йылда уҙған «Әҙәби нағыш» марафоны республикабыҙҙың мәҙәниәт йылъяҙмаһына сағыу сәхифәләр өҫтәне. Бөтә райондарҙа һәм ҡалаларҙа тиерлек йәш көстәр барланды, улар өлкән быуын ҡәләм оҫталарынан файҙалы һабаҡ алды. Был йыйынтыҡта марафон барышында «табыш» тип атарлыҡ башҡорт һәм татар телендә ижад итеүсе авторҙарҙың әҫәрҙәре тупланды. Авторҙарҙың тел-стиль үҙенсәлектәре тулыһынса һаҡланды.

Книга поступила в Байгильдинскую, Новокулевскую, Павловскую сельские модельные библиотеки, в Новосубаевскую, Старокулевскую, Староисаевскую, Старобирючевскую сельские библиотеки, в центральную библиотеку