Фев 17 2017

Аҡмулла: китап – альбом= Акмулла: книга- альбом

Аҡмулла: китап – альбом= Акмулла: книга- альбом/ [төҙ. Ғ.Ғ. Ғәлимова].- Өфө: 2016.-264 б.: портр.
Раздел фонда 83.3(2 Рос.Баш=632.2)5-8я61

Был баҫма бөйөк шағир-мәғрифәтсе Мифтахетдин Аҡмулланың 185 йыллыҡ юбилейына арнала. Китапта фәнни мәҡәләләр, әҙиптең шиғырҙары (рус һәм башҡорт телдәрендә), бағышлауҙар, уның исемен йөрөткән лауреаттар тураһында мәғлүмәт, М.В. Нестеров һәм М. Аҡмулла музейҙары фондынан бығаса бер ҡайҙа ла баҫылмаған картиналар һәм экспонаттар, иҫтәлектәр урын алған.

Книга поступила в Байгильдинскую, Новокулевскую, Павловскую, Старобедеевскую, Красноключевскую, Первомайскую сельские модельные библиотеки, в Башшидинскую, Новобирючевскую,Бикмурзинскую, Новосубайскую, Старокулевскую, Укарлинскую, Староисаевскую, Старобирючевскую, Сарвинскую и центральную библиотеки